درک رابطه بین متغیرهای فرآوری و کیفیت ماکارونی

این بررسی بر تعیین متغیرهای ماکارونی آشیانه ای فرآیند اصلی که بر کیفیت محصول تأثیر می‌گذارند تمرکز دارد، درک رابطه بین متغیرهای فرآوری و کیفیت ماکارونی در “طراحی مجدد” فرآیند زمانی که از مواد خام جایگزین (به عنوان مثال، مواد تشکیل دهنده غیر از بلغور گندم دوروم) استفاده می شود، ضروری است.
بررسی حاضر به سه بخش تقسیم شده است، در ابتدا، ما یک مرور کلی از تحقیقات در مورد ماکارونی و فرآیند تولید ماکارونی انجام شده در بیست سال گذشته ارائه می دهیم.
در مرحله فرآوری ماکارونی طرح دار، تأثیر متقابل بین متغیرهای اصلی در تأثیرگذاری و تعیین کیفیت محصول نهایی به همراه نوآوری های اصلی منتشر شده در مقالات تحقیقاتی مورد بحث قرار می گیرد.
 در نهایت، بخش آخر بر شکاف های دانش اصلی این بخش (یعنی نحوه تولید ماکارونی از مواد خام جایگزین)، با امید به تحریک مطالعات بیشتر در این زمینه تمرکز می کند.
پاستا به دلیل ارزش حسی ماکارونی فرمی پیکولی و تغذیه ای، راحتی و تطبیق پذیری یکی از رایج ترین و محبوب ترین غذاهای اصلی است، گزارش شده است که سالانه حدود 14.3 میلیون تن ماکارونی در سراسر جهان تولید می شود.
تولید کننده اصلی ایتالیا و پس از آن آمریکا، برزیل، ترکیه و روسیه است، ایتالیایی ها با 23.1 کیلوگرم سرانه در سال، عمده مصرف کنندگان ماکارونی هستند و پس از آن تونسی ها (17 کیلوگرم)، ونزوئلایی ها (12 کیلوگرم) و یونانی ها (11.4 کیلوگرم) قرار دارند.
طبق قوانین ایتالیا، «ماکارونی خشک» باید با آب و گندم دوروم (Triticum durum Desf.) (یعنی بلغور، بلغور درشت، یا بلغور سبوس‌دار) تولید شود.
اگرچه در سایر نقاط جهان ماکارونی سبوس دار (به جز فرانسه و یونان) از گندم معمولی (Triticum aestivum L.) می توان برای تولید ماکارونی استفاده کرد، اما به خوبی شناخته شده است که فقط بلغور دوروم می تواند بهترین کیفیت محصول را از نظر رئولوژیکی خمیر تضمین کند، خواص، کیفیت پخت و پز و پذیرش مصرف کننده.
 • منابع:
  1. A Narrative Review on the Relation between Process Variables and Pasta Quality
 • تبلیغات: 
  1. کاشی ها عناصر واحدی از خاک رس پخته شده
  2. برای دور کردن سوسک باید سرویس بهداشتی را با سود بشویید!!
  3. سگ هاری که با بویدن اسانس شفا پیدا کرد!
  4. میوه خشک های طراحی شده برای کودکان تازه متولد شده!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.